Jakie atrakcje warto zobaczyć w Niechorzu?

17 stycznia 2023
This is a block of text. Doub

Wybierasz się na wakacje nad polskie morze? Jeśli nadal szukasz idealnej miejscowości, w której nie tylko wypoczniesz na plaży, ale również będziesz mógł spędzić czas na zwiedzaniu i aktywności fizycznej, sprawdź, co ma Ci do zaoferowania Niechorze! Jakie atrakcje tam na Ciebie czekają? Dowiesz się tego, czytając ten artykuł.

Dlaczego Niechorze?

Niechorze to popularna nadmorska miejscowość, która w sezonie wakacyjnym przyciąga wielu turystów, tęskniących za złocistą plażą i orzeźwiającą morską bryzą. Niechorze ma do zaoferowania wiele różnego rodzaju atrakcji takich jak między innymi oceanarium, park etnograficzny czy muzeum figur woskowych. Zobacz, jakie inne atrakcje znajdują się w tym miejscu.

Atrakcje w Niechorzu Warte zobaczenia

Jeśli wybierasz się na wczasy w Niechorzu, sprawdź koniecznie, co warto tam zobaczyć:

  1. Latarnia morska, która jest drugą co do wielkości latarnią na polskim wybrzeżu. Obiekt jest udostępniony do zwiedzania, a z jego szczytu można podziwiać widok na morze i okolicę.
  2. Muzeum rybołówstwa morskiego, w którym można podziwiać ekspozycje poświęcone rybactwu oraz wziąć udział w różnego rodzaju cyklicznych wydarzeniach.
  3. Zabytkowa kolej wąskotorowa, która ma już blisko 100 lat. Jej trasa biegnie od Pogorzelicy do Gryfic.
  4. Park miniatur latarni morskich, w którym można zobaczyć wszystkie latarnie znajdujące się na polskim wybrzeżu w skali 1:10
  5. Zagroda chłopska z XVIII i XIX wieku.

Atrakcje warte uwagi w okolicach Niechorza

Również okolice Niechorza mają dla turystów wiele do zaoferowania. Można tam zobaczyć np. ruiny kościoła w Trzęsaczu, muzeum multimedialne w Trzęsaczu, aleję róż w Rewalu, park miniatur w Dziwnowie, magiczny domek w Pobierowie czy bajkową chatę w Rewalu.

le-click this text to edit it.