Niechorze
Wybrzeże rewalskie
Niechorze jest typowym kurortem wypoczynkowym, w którym jest spory wybór ośrodków oferujących noclegi, pensjonatów, hoteli, ośrodków SPA, domów gościnnych, pokoi, kwater prywatnych, domków letniskowych oraz pól namiotowych. Zatem bez względu na zasobność portfela, każdy znajdzie tu odpowiednie miejsce dla siebie.
Atrakcje
Warto zobaczyć

Niechorze

Latarnia Morska

atarnia morska na polskim wybrzeżu Bałtyku, położona we wsi Niechorze, na wysokim klifowym brzegu. Idealne miejsce na podziwianie wybrzeża.
Trzęsacz

Ruiny Kościoła

Ruiny kościoła w Trzęsaczu – pozostałość po wybudowanym na przełomie XIV i XV wieku gotyckim kościele pw. św. Mikołaja. Świątynia pierwotnie wzniesiona w odległości ok. 1,8-2 km od brzegu morza, pośrodku wsi, uległa zniszczeniu w wyniku procesów abrazyjnych.
Trzęsacz

Muzeum Multimedialne

Multimedialne Muzeum na Klifie – muzeum znajdujące się w Trzęsaczu otwarte w maju 2014 roku. Prezentuje historię i legendy na temat Trzęsacza i ruin kościoła pw. św. Mikołaja oraz informacje geograficzne o 15. południku, który przebiega przez Trzęsacz.
Niechorze

Oceanarium

Oceanarium w Niechorzu to wspaniała atrakcja szczególnie dla małych dzieci. W olbrzymich akwariach zobaczyć możemy morskie ryby i ssaki z całego świata.
Rewal

Aleja Róż

o dwie alejki znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie, na nadmorskim klifie. Deptak łączący Rewal z Niechorzem to bardzo przyjemna atrakcja, nie tylko dla zakochanych.
Niechorze

Korty Tenisowe

W Niechorzu przy ulicy Leśnej, tuż obok Villi Solaris, na miłośników tenisa ziemnego czekają 4 ogólnodostępne, doskonale przygotowane korty tenisowe. W sąsiedztwie villi znajdują się również boiska do piłki koszykowej.
Rewal

Paralotnie

Pomiędzy Rewalem a Trzęsaczem jest wspaniałe miejsce do uprawiania paralotniarstwa. To odkryty brzeg klifowy, z którego przy sprzyjających wiatrach od morza można obserwować lub próbować sił na paralotni.
Pogorzelica

Jazda Konna

W pogorzelickiej stajni są zarówno duże wierzchowce jak i kucyki. To na nich młodzi adepci rozpoczynają naukę jazdy konnej. Na dorosłych czekają duże konie, których łagodny charakter zachęca do przejażdżki w siodle.
Dziwnów

Park Miniatur

To ciekawa alternatywa dla wszystkich, którzy podczas wypoczynku nad morzem szukają atrakcji które urozmaicą ich pobyt. To właśnie tutaj zobaczą Państwo latarnie morskie polskiego wybrzeża w jednym miejscu.
Wybrzeże Rewalskie

Windsurfing

Wybrzeże rewalskie to wspaniałe miejsce do uprawiania windsurfingu. Czasem na plaży można zauważyć również amatorów widowiskowego kitesurfingu.
Niechorze

Wypożyczalnia rowerów

W samym centrum Niechorza znajduje się wypożyczalnia rowerów. Każdy, kto lubi aktywny wypoczynek może udać się na przejażdżkę po okolicy

Niechorze – miejscowość nad morzem w pobliżu miejscowości Rewal

Niechorze to jest nieduża, przytulna oraz atrakcyjnie położona miejscowość turystyczna umiejscowiona w województwie zachodniopomorskim. Poza sezonem letnim, na obszarze tej miejscowości przebywa niecałe tysiąc mieszkańców. Jej rejon obejmuje niewiele ponad 4 kilometry kwadratowe.

Interesujące rzeczy dostępne w kurortu Niechorze

Jedną z najpopularniejszych atrakcji proponowanych przez Niechorze jest latarnia morska, z której można cieszyć się pięknym pejzażem na okolicę. Godnym uwagi miejscem jest muzeum z miniaturami latarni morskich z polskiego wybrzeża. Ciekawe są również zagrody, budowle dla rybaków z ubiegłych lat i dworzec Kolejki Wąskotorowej.

Noclegi, jakie możecie znaleźć w okolicy Niechorza

Niechorze wchodzi w skład wybrzeża rewalskiego. To miejscowość turystyczna z wieloma pensjonatami niechorze.pl, hotelami, domkami letniskowymi, ośrodkami wypoczynkowymi, polami namiotowymi, oraz pokojami i apartamentami. Każdy może znaleźć coś dla swoich najbliższych.
1