Na co zwracać uwagę, wybierając salę weselną?

31 sierpnia 2022
This is a block of text. Doub

Przygotowania do ślubu i wesela poprzedzone są wieloma, zarówno prostymi, jak i skomplikowanymi, ale w każdym przypadku ważnymi decyzjami. Jedną z kluczowych jest wybór idealnej sali weselnej. Na przestrzeni ostatnich lat, ich liczba wzrosła kilkukrotnie i dzisiaj nowożeńcy mają ogromny wachlarz możliwości. Nic dziwnego, że właściwy wybór nastręcza trudności i jest okupiony wieloma nieprzespanymi nocami. O czym warto pamiętać, wybierając salę weselną? Jakimi wytycznymi kierować się w swoich poszukiwaniach? Zapraszam do lektury i poznania odpowiedzi na postawione pytania.

Jak wybrać idealną salę weselną?

Jest mnóstwo składowych decydujących o tym, która sala weselna jest idealnie dopasowana do Waszych potrzeb i na każdą z nich należy zwrócić baczną uwagę. Trudno jest znaleźć taką, która w 100% będzie spełniała wszystkie oczekiwania, ale warto poszukać tej bliskiej ideału, bo jest to jeden z ważniejszych elementów udanego wesela.

Po pierwsze lokalizacja. W zależności od preferencji macie do wyboru centrum miasta lub jego obrzeża, a także wymarzoną salę bankietową z pięknym widokiem na jezioro lub panoramę gór. Każda z takich lokalizacji ma swoje plusy i minusy, ale decydując się na konkretne położenie lokalu, w którym odbędzie się wesele, należy wziąć pod uwagę logistykę całego przedsięwzięcia.

Podczas poszukiwań dobrze jest pamiętać o dostosowaniu wielkości sali do liczby zaproszonych gości. Paradoksalnie lepiej zdecydować się na tę trochę mniejszą niż za dużą z uwagi na to, że niewielki parkiet wypełniony bawiącymi się gośćmi i sala przepełniona uczestnikami przyjęcia lepiej będą prezentować się na pamiątkowych filmach i zdjęciach.

Kolejnym elementem wpływającym na decyzję jest oczywiście koszt wynajęcia sali oraz to, jakie produkty i usługi są w nim ujęte. Dopiero po jego przeanalizowaniu i podsumowaniu pozostałych wydatków możecie zdecydować, czy proponowana kwota mieści się w budżecie i jest do zaakceptowania.

Jeśli spora część zaproszonych przez Was gości przybędzie z odległych zakątków i nie ma możliwości rozlokowania ich w domach i mieszkaniach najbliższej rodziny i znajomych, warto pomyśleć o zapewnieniu im bazy noclegowej, żeby mogli należycie wypocząć przed ruszeniem w drogę powrotną.

Jedzenie, obok muzyki, jest jednym z najważniejszych elementów decydujących o udanej zabawie. Najlepsze domy weselne oferują bardzo szeroki wybór potraw, zarówno tradycyjnych, jak i wegetariańskich, które zadowolą najbardziej wybrednych gości. Coraz popularniejszym trendem jest możliwość degustacji wybranych dań, dzięki czemu można uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek podczas wesela.

Równie ważną rolę odgrywają osoby obsługujące przyjęcie weselne. Powinny współpracować z zespołem lub DJ-em, aby godziny podawania ciepłych posiłków pokrywały się z przerwami w zabawie, a cała obsługa przebiegała sprawnie i bezproblemowo.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę i o czym pamiętać wybierając salę na wesele?

Nie tak priorytetowymi, ale równie istotnymi kwestiami są:

  • wygląd i wystrój sali, który powinien być spójny z tematem przewodnim wesela,
  • klimatyzacja, która obecnie powinna być już standardem. Niestety tak nie jest, a jej brak, zwłaszcza podczas upalnych letnich wieczorów, potrafi zrujnować nawet najlepszą zabawę. Pozostaje wówczas jedynie pootwieranie na oścież wszystkich okien i drzwi,
  • parkiet, który nie powinien być zbyt śliski, gdyż tańczenie w butach na obcasach na takiej podłodze może być nie tylko utrudnione, ale wręcz niebezpieczne,
  • namiot do plenerowej imprezy jako uzupełnienie przyjęcia na świeżym powietrzu,
  • ogród, czyli miejsce, w którym nasi goście mogą odetchnąć lub zapalić papierosa,
  • wyłączność – warto upewnić się, czy w wybranym przez nas miejscu i o tym samym czasie nie będą organizowane inne przyjęcia weselne lub imprezy.

I na koniec niezbędne formalności, czyli zawarcie umowy na wynajęcie sali weselnej.

le-click this text to edit it.